2021 Güneş Gözlüğü Trendleri

İlkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmezi olan 2021 güneş gözlüğü trendlerine sizin için göz attık. Alexander McQueen, Gucci, Saint Laurent ve Balenciaga gibi moda evleri, büyük çerçeveler ve eşsiz tasarımlarıyla adeta büyülemeye devam ediyor. Bottega Veneta, Pomellato, ve Stella McCartney retro kelebek modelleriyle minimal trendi yorumlarken, Balenciaga‘nın ise fütüristik çerçeveleri dikkat çekiyor.

Güneş gözlüğü modası her yıl çok popüler bir moda. Son birkaç yıldır popüler olan Vanity Effect Güneş Gözlükleri bu yıl tarzıyla çok konuşulan gözlükler arasında. 2021 Kadın Güneş Gözlüğü ve 2021 Erkek Güneş Gözlüklerilerinde bu yıl da büyük, kemik, minimal ve şeffaf güneş gözlükleri modasını korumaya devam ediyor. Esintili kar gözlüklerine sahip büyük ve parlak güneş gözlükleri 2021’de popüler olmaya devam edecek.

VANİTY EFFECT

Vanity Effect Güneş Gözlükleri hızla değişen moda trendleri arasında herkesin kendi stilini bulmasını sağlayan çağdaş bir gözlük markasıdır. Markanın hedefi, uygun fiyata farklı bir tasarıma sahip yüksek kaliteli gözlükler geliştirmektir. Moda, yenilikçi ve kalite Vanity Effect’e ilham veren değerlerdir.

BALENCİAGA


Balenciaga, bir Fransız moda şirketi olan Christobal Balenciaga tarafından kuruldu. Balenciaga güneş gözlükleri feminen ve ultra modern çizgileriyle moda dünyasında bir yere sahip ve artık Sağlam Optik’te yer alıyor. İster sahilde ister günlük hayatta; Balenciaga güneş gözlükleri size zarafet duygusu verecek ve kendinizi her zaman iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

GUCCİ

1921 yılında Floransa’da kurulan Gucci yaratıcılık, yenilikçilik ve İtalyan işçiliğiyle tanınmış bir üne sahip, dünyanın önde gelen lüks markadır. Gucci’nin koleksiyon açıklaması ise şu şekilde; “Renkli lensli kare çerçeve stilleri, altın metal örgülü tapınaklar ve benzersiz bir görünüm için çıkarılabilen, yeniden konumlandırılabilen ve değiştirilebilen Interlocking G varyasyonlarını içeren dekoratif çekicilik detayları ile tamamlandı”

ALEXANDER MCQUEEN

Alexander McQueen şirketinde baş tasarımcı olarak çalışmış olması ile öne çıkan bir İngiliz tasarımcıdır. Renkli ve geometrik şekillerdeki yenilikçi tasarımlardan zamansız veya vintage stillere kadar pek çok farklı model yeni sezona hazır. Sezonun en trend güneş gözlüklerinden stilinize uygun olan gözlük modelini seçin.

YÜZ TİPİNE UYGUN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇİMİ

Oval Yüz

Oval yüz tipini belirlerken, nispeten keskin bir çene ve çok geniş olmayan alın dikkat çeker. Yüzün uzunluğu genişliğine oranla fazladır. Elmacık kemikleri dikkat çekicidir. Eğer oval yüz hatlarına sahipseniz oldukça şanslısınız.Çünkü oval yüzlere neredeyse istenilen her model gözlük çerçevesi yakışır ideal yüz tipi olarak kabul edilir. Yumuşak köşeleri olan ve şakağa doğru yükselen kare şeklindeki çerçevelerde özellikle oval yüz tiplerine çok yakışmakta. Tek dikkat etmeniz gereken, yüzünüzün doğal orantısını bozacak çerçevelerden uzak durmak.

Yuvarlak Yüz 

Yuvarlak yüzlerde yüzün uzunluğu ile genişliği arasında neredeyse fark yoktur. Yanaklar dolgundur ve yüz daire şeklindedir. Eğer yüzünüzün bölgeleri birbirinden daha geniş değilse yuvarlak yüz tipine sahipsiniz. Yuvarlak bir yüze sahipseniz, seçeceğiniz modeller yüzünüzde zıtlığı yakalamalı. Özellikle yüzünüzü daha uzun gösterecek olan kare ve dikdörtgen çerçeveli modelleri tercih etmelisiniz. Yuvarlak, küçük ve aşağı doğru genişleyen gözlük çerçeveleri yuvarlak yüzler için tercih edilmemeli.

Kare Yüz

Uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynı olan yüz tipidir. Yüz hatları sert ve belirgindir. Alın, elmacık kemikleri ve çene köşelerinizin genişliği aynıysa eğer yüzünüzü ovalleştirecek gözlükleri tercih etmelisiniz. Gözlük çerçevesi seçiminiz, yüzünüzdeki köşeleri yumuşatacak olan ince ve kıvrımlı çerçevelerden yana olmalı. Geometrik ya da dikdörtgen çerçeveler kesinlikle tercihiniz olmamalı. Kedi gözü tarzı ve yuvarlak çerçeveler size çok yakışacaktır.

Elmas Yüz

Eğer alnınız dar, çene yapınız küçük ve sivriyse elmas yüz şekline sahipsiniz. Elmacık kemikleriniz dikkat çeker, yüzünüzün en geniş kısmını oluşturur. Seçeceğiniz gözlük modeli alnınızı ve çenenizi geniş, şakaklarınızı dar göstermelidir. Üst kenarı belirgin çerçeveler seçmek alnınızı geniş gösterecektir. Üst kısmı ağır ve köşeleri vurgulanan gözlükler size en uygun modeller. Düşük saplı modelleri ve desenli gözlükleri tercih etmemenizde fayda var.

Dikdörtgen Yüz (Uzun yüz)Yüzün uzunluğu genişliğinden daha fazladır. Dikdörtgen yüz şekline sahipseniz yüzünüzü yumuşatacak olan yuvarlak modeller size göre diyebiliriz. Geniş çerçeveli modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz modellerin yatay olması, yüzün aşırı uzunluğunu gizlemeye yardımcı olur. Kedi gözü modeller, oval veya geometrik şekilli çerçeveler uzun yüz tipleri için mükemmel olacaktır. Kalın ve desenli gözlük sapları yerine daha ince, gösterişten uzak gözlük sapları yüzünüzü daha kısa göstermenizi sağlar. Önemli olan göz çevrenizden, küçük ve dar çerçeveleri tercih etmemek olacaktır. 

Kalp Şeklinde Yüz

Alt kısmı dar, üst kısmı geniş olan yüz tipidir. Yani; alın ve yanaklar geniş, çene dar ve sivri olur. Çerçevenin üst kısmı çok detaylı olmayan köşeli gözlükler yüzünüzü dengeleyecektir. Küçük, yuvarlak çerçeveler size çok yakışacaktır. Elmacık kemiğinizin altında kalan bölgeye hacim vermek için üst kısmı ince, alt kısmı kalın modeller tercihiniz olmalı.Tam anlamıyla estetiği yakalamak için, seçeceğiniz çerçeveler göz seviyesinin altında kalan hattı geniş göstermeli ve dar çenenizi dengelemeli.

Ters Üçgen Yüz

Alın geniş, elmacık kemikleri çıkık, çene dar olur. Geniş olan alnı daha dar göstermeye yardımcı modelleri tercih etmelisiniz. Alt kısmı daha geniş olan çerçeveler, alçak saplı gözlükler yüzünüzde dengeli bir görüntü oluşturmanızı sağlar.

Üçgen Yüz (Armut Yüz)

Çene ve yanaklar geniş, alın ise dar yapıda olur. Çeneye doğru genişleyen bu yüz tipinde önemli olan, yüzün üst kısmını ve göz çevresini vurgulayan modelleri tercih etmek. Alnınızı geniş gösterecek düşük saplı çerçevelerden uzak durmalısınız. Tercih edeceğiniz gözlük, şakaklarınız ile aynı hizada veya çene genişliğinizde olmalı. Çerçevesiz modeller bu yüz tipine oldukça uygun. Yüzünüzün daha dar kalan kısmına hacim katacak, yarım çerçeveleri de tercih edebilirsiniz. Pilot tipi gözlükler ve kedi gözü modeller size çok yakışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat

Sağlam Optik

Gözlükte Kalitenin En İyi Fiyatlarla Buluştuğu Yer!

Kapat

Oturum Aç

Kapat

Kart (0)

Sepet Boş Sepette ürün yok.

Sağlam Optik

Gözlükte Kalitenin En İyi Fiyatlarla Buluştuğu Yer!Currency


Kapat